DAJ SIĘ POLUBIĆ


Niektórzy żyją w przekonaniu, że osoby, które są bardzo lubiane, mają pewne cechy, które nie są do zdobycia. Otóż to jeden z mitów, który już na początku chciałabym obalić. 

Mówi się, że nie kocha się za coś, a jak jest z lubieniem? Otóż według badań doktora Travisa Bradberry'ego, lubimy ludzi za posiadanie określonych cech, które mają charakter uniwersalny i nie są uzależnione od naszej płci, kultury, czy koloru skóry. Rzecz jasna, wszystko możemy świadomie kontrolować, dlatego chciałabym aby ten post, skłonił Ciebie do przemyśleń. Być może odkryjesz, nad czym warto popracować, by być bardziej lubianym. 

www.hibouessentials.pl


1. Uśmiechaj się! 

Uśmiech zawsze budzi sympatię, słyszałam nawet takie stwierdzenie, że "uśmiech to najpiękniejszy makijaż :)" Panowie, akurat makijażu nie potrzebują, ale nie zaszkodzi, kiedy też będą się dużo uśmiechać. Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z nieprzyjemną obsługą, osobiście mam na to sposób i kiedy widzę wyjątkowo niezadowoloną osobę przy kasie w sklepie, pracującą w banku, czy naburmuszonego lekarza (co na szczęście powoli się zmienia), to jestem wyjątkowo miła, uśmiechnięta i sympatyczna dla takiego ponuraka :)Niektórzy wymiękają :D 

2. Witaj ludzi po imieniu! 

Czy nie jest miło, kiedy widzisz jakąś osobę i takowa wita Cię słowami "cześć Tomku, Asiu, Małgosiu...", miło kiedy ktoś pamięta nasze imię. Wiem, niektórzy z nas mają problem z zapamiętywaniem imion, ale wszystko jest kwestią wyćwiczenia :) 

3. Myśl pozytywnie! 

Chyba nikt nie lubi przebywać w towarzystwie osób, które wiecznie narzekają, mówią tylko o swoich obawach i strachu, narzekają, czego im brak i jak to inni mają lepiej. Staraj się więc w swoich wypowiedziach, być bardziej pozytywnym, radosnym, optymistycznym, zwracaj zatem uwagę na plusy padającego deszczu :) 

4. Bądź uważny i obecny w trakcie rozmowy!

Pierwszy lepszy przykład, jesteś z kimś na spotkaniu, a ten co chwilę zerka na zegarek, bądź siedzi z nosem w telefonie! Jesteś tu i teraz, masz niepowtarzalną okazję na tę rozmowę, w tych okolicznościach, w tym miejscu i czasie, jak już tu jesteś to słuchaj, mów, patrz :)

5. Interesuj się innymi! 

W dobrym tonie jest zadawanie pytań "co u Ciebie", "jak się czujesz?", moje ulubione, do osoby, której dawno nie widziałam to "co u Ciebie dobrego"!

6. Dotykaj!

Oczywiście nie wszystkich i nie wszędzie (to byłby temat na inny post:P) Podobno jedną z przyczyn depresji jest brak towarzystwa i dotyku.  Mam tutaj na myśli dotyk, który jest przedłużeniem komunikacji, np podczas rozmowy z przyjacielem, poklepujesz go po ramieniu. Pamiętaj o uścisku ręki. Warto, by w chwili kiedy poznajesz jakąś osobę w jakiś sposób (oby nie seksualny) ją dotknąć,  na pewno pomoże Ci to wzmocnić więź!

7. Pokaż, że jesteś zwykłym człowiekiem!

Kiedy się stresujesz, niepokoisz, możesz śmiało to zakomunikować, nie wstydź się swoich emocji!

8. Miej do siebie dystans!

Osobiście uwielbiam ludzi, którzy potrafią się z siebie śmiać. Jesteś blondynką? Nie obrażaj się na kawały o nas :) Zawsze warto mieć dystans do swoich słabości  i tego, co o nas mówią. 

9. Nie oceniaj!


Nie słuchaj i nie powtarzaj plotek, bazuj tylko na faktach, nie oceniaj innych, a także miej otwarty umysł. Staraj się zrozumieć, zaakceptować ludzi, którzy żyją inaczej niż Ty! Zawsze powtarzam "Niech każdy robi co chce i jak chce, byleby nikomu nie robił krzywdy i był szczęśliwy".

10. Bądź wartościowy

Mam dwie przyjaciółki, którym mówię otwarcie, że lubię się z Nimi spotykać, ponieważ zawsze nasze spotkania są owocne, pełne motywacji i optymizmu. Myślę, że warto postarać się o to, by rozmowy z drugim człowiekiem były jakąś lekcją i nie mam tu na myśli spotkania, pełnego powagi!  Pewnie jeszcze nie wyczerpałam tego tematu, jeśli jesteś tym mocno zainteresowany, posyłam Cię do literatury z zakresu inteligencji emocjonalnej :) 

Na dzisiaj to wszystko! 

Przyjemności,
GajaKomentarze

 1. Myślę, że bycie zwykłym człowiekiem w dzisiejszych wymuskanych czasach bardzo dodaje człowieczeństwa i sprawia, że ludzie mogą nas polubić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, obyśmy na swojej drodzy spotykali tylko dobre, szczere i prawdziwe dusze :)

   Usuń
 2. Ja myślę, że wystarczy po prostu być sobą- fałsz zawsze da się wyczuć na zewnątrz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ale jednak znam też przypadki "fałszywej uprzejmości" i "fałszywego podziwu - tym samym lubienia - w imię zysku :( Okropność :(

   Usuń

Prześlij komentarz

EMSKA STUDIO