DLACZEGO KOBIETY ZDRADZAJĄ?


Jeden z najgorszych możliwych scenariuszy zakończenia związku to moim zdaniem moment, kiedy jeden z partnerów dopuszcza się zdrady. To kolejny element, który może się pojawić, kiedy nie ma prawidłowej komunikacji pomiędzy partnerami. 

Myślę, że możemy śmiało pożegnać się ze stereotypem mówiącym, że to mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. Współczesna technologia zdecydowanie ułatwia oszustom bycie niewiernym, wobec swojego partnera. Kiedyś pole do popisu dla zdradzających zawężało się do kolegów i koleżanek z pracy, bądź osób spotkanych w klubie, czy na ulicy, jednak dzisiaj osoba niewierna, może zacząć romans nawet z kimś, kto jest po drugiej stronie oceanu. 


Drogie Panie, mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewacie, ale rozważania na temat zdrady, chciałabym zacząć właśnie od nas.  Co takiego sprawia, że kobieta jest skłonna zdradzić swojego mężczyznę, mimo że wie, jakie mogą być tego konsekwencje?

1. Niskie poczucie własnej wartości - kobiety z niską samooceną, niejednokrotnie zburzoną już w dzieciństwie, mogą szukać pożądania poza oficjalnym związkiem. Pragną one ciągłego zainteresowania ze strony kolejnych mężczyzn, tym samym budują swoje poczucie wartości.

2. Chęć zemsty - czasem kobiety czują się zdradzane, czy wykorzystywane przez swojego mężczyznę (finansowo, czy też seksualnie), wówczas zdrada jest formą odwetu na partnerze. 

3. Samotność i zaniedbanie - czasem kobiety czują się bardziej jak pokojówki, służące i nianie, niż żony, czy dziewczyny. Takie kobiety, mogą używać seksu poza relacją, jako wypełnienie emocjonalnej pustki. 

4. Brak namiętności i fajerwerków - Niektóre kobiety w momencie kiedy w ich związek wkracza rutyna, zaczynają szukać dodatkowych bodźców, tęsknią za poznawaniem kogoś nowego, początkowym zachwytem, randkowaniem.

5. Brak seksu w domu - kobiety tak samo jak mężczyźni korzystają z fizycznego aktu miłości, czasami zdarza się tak, że kobieta potrzebuje więcej seksu, niż jej partner. To może być bardzo problematyczną kwestią. Zamiast zakończyć relację, taka kobieta może próbować skoku w bok, po to by zaspokoić swoją potrzebę fizyczną. 

6. Brak czułości - nawet jeśli kobieta ma wystarczającą ilość seksu, to może on nie iść w parze z pragnieniem emocjonalnego związku. Zwykle kobiety oczekują od swojego partnera dużo czułości, słów i pieszczot, nie tylko podczas zbliżeń. Tutaj apel do panów (to te wszystkie rzeczy, które nazywacie pierdołami: pamiętanie o rocznicy, ważnym wydarzeniu z życia, trzymaniu za rękę, patrzeniu w oczy, wspólnych rozmowach, dzwonieniu w ciągu dnia z pracy, wysyłaniu wiadomości itp.)

7. Nierealne oczekiwania - niejednokrotnie kobiety oczekują, że partner zaspokoi ich każdą potrzebę i pragnienie (nawet jeśli nie powiedzą, czego chcą :D ). Panie, które czekają, aż ich partner domyśli się o co im chodzi, mogą w końcu zacząć szukać zainteresowania u boku innych panów (chyba, z nadzieją, że ci zaczną im czytać w myślach :D ) 

8. Chęć zakończenia związku - niektóre kobiety nie potrafią zakończyć związku, dlatego wolą doprowadzić do sytuacji, że mężczyzna podejmie tę decyzję. Jest takie grono kobiet, które nie zakończy jednej relacji, dopóki nie wejdzie w drugą.

9. Niektóre kobiety potrzebują żyć w ciągłym strumieniu seksu i romansu, to je nakręca i pozwala wydostać się z niewygodnych emocji, czy bólu wynikających z ich złego stanu psychicznego. 


Na koniec chciałabym Wam jeszcze przedstawić pewną sytuację. Pierwsza myśl o zdradzie wiąże się z pewnym wyobrażeniem, jakie powstaje w naszej głowie, czyli pewnej fantazji. Kiedy o czymś fantazjujemy, obiekt naszego wyobrażenia jest przez nas wyidealizowany. Wygląda, dotyka, zachowuje się tak, jak tego chcemy. Wyobraźcie sobie Brygidę, która jest w związku ze Stefanem, ale od jakiegoś czasu nie potrafią się dogadać, nie wspominając już o seksie. W związku z tym Brygida zaczyna wyobrażać sobie Alberta, który posiada wszystkie cechy, jakich nie ma jej mężczyzna. Albert jest całkowicie przez nią wyidealizowany, dotyka ją dokładnie tak, jak tego potrzebuje. Ta fantazja jest kłamstwem, czystym wytworem wyobraźni Brygidy, do zdrady jeszcze nie doszło. Co w tej sytuacji powinna zrobić, by spróbować uniknąć zranienia partnera? Otóż, Brygida powinna przyjrzeć się temu, jaka ona jest w relacji z Albertem, w jaki sposób do niego mówi, jak na niego patrzy, jak go dotyka. Być może odkryje, że przy Albercie zachowuje się zupełnie inaczej, niż przy Stefanie, może na przykład być bardziej dominująca, czarująca, łagodna, czy też zwariowana? Brygida powinna zastanowić się i znaleźć różnice pomiędzy tym, jaka jest ze swoim mężczyzną, a jaka z Albertem w swojej wyobraźni. W ten sposób może odpowiedzieć sobie na pytanie "czego mi brakuje w naszym związku?" 
 
Nasza bohaterka, powinna dokładnie przeanalizować film wytworzony w swojej głowie, cały jego przebieg, zachowanie swoje jak i kochanka. 
Jaki z tego wniosek? Wprowadzaj fantazję w swoje życie, wówczas Twoje myśli nie będą się uciekać do wyobrażeń o innych osobach. 

Niezależnie od tego, jaki temat poruszam w swoich wpisach, ze wszystkich wynika, że tylko szczera komunikacja może nas uchronić przed smutnymi skutkami niektórych działań. W wymarzonym przeze mnie świecie nie ma miejsca na zdradę, ale niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. Wciąż spotykam zranionych mężczyzn i kobiety. Zastanawia mnie dlaczego człowiek jest w stanie zaryzykować swój związek dla chwili przyjemności i zapomnienia. Być może odpowiedź jest jedna - tam po prostu nie ma miłości. A Ty, jak myślisz, można kochać i zdradzić? Czy zdradzają się tylko źle dobrane pary? 
Życzę Wam, abyście nie musieli się o tym przekonywać! 

Szczerej miłości, dbajcie o siebie!
GajaKomentarze

EMSKA STUDIO